Žilinské hody 2012

Neděle - 17. Červen 2012
Ondra ze synem Tomášem.

Na závody do Žiliny se vždy těším. Organizace Robem a Janem je vždy zvládnuta na 1*. Největší radost jsem měl, když jsem se díval na seznam přihlášených soutěžících. Oproti minulému roku přibylo dalších soutěžících ze Slovenska. A hlavně proto se organizátoři do pořádání soutěže F3K v Žilině pustili. Tak doufám, že příští rok bude soutěžících ze Slovenska ještě víc.:-)

K vlastní soutěži. Jak jsem psal v úvodu, organizace byla na 1*. Martin s Jankou uvařili opět perfektní guláš k němu točili Bernarda a večer aby náhodou soutěžící neměli hlad ještě grilovali masové klobásy. Chuťové pohárky byly naplněny měrou vrchovatou. :-)

Překvapili mě příjemně nováčci. Na to, že to byla jejich první soutěž, tak to zvládly parádně. Lepšímu výsledku zabránila jen nezkušenost a drobné nováčkovské chyby,které do příštího roku určitě odstraní. Je potřeba se trochu otrkat a častěji lítat více lidí pohromadě.

Tento rok foukal vítr z opačné strany než v roce 2011, takže jsme neházeli přes dráty vysokého napětí. Vzduch byl velmi zajímavý a ne všechny lety, jak se může zdát s výsledovky, byly jednoznačné a jednoduché. Ráno většinou chodily velmi silné termiky, od oběda byl již vzduch hodně přehřátý a utočit nějakou termiku nebylo jednoduché. Bylo potřeba se obvykle chytat nad plochou v nulce a vydržet s ní až k drátům za nimi byl malý svah a na něm se to většinou utrhlo. 

Jak je v tomto roce obvyklé, tak na prvním místě skončil Ondra Rezler. Jeho výkon byl velmi vyrovnaný. Co jsem si všiml, tak většinu soutěže odlítal s novým Edgem. Ještě nejsou úplní kamarádi,ale postupně si na sebe zvykají. Druhý byl Jarda Čermák, je vidět, že začal opět trénovat a hlavně si myslím, že pořízením nové pultové vysílačky jej vrátilo do starých kolejí. Třetí byl nakonec Petr Dvořák, o svoje konečné umístnění musel hodně bojovat. Opíral se o svého Notose, kterému sice zhořelo jedno servo. Díky rychlé opravě s ním ale soutěž dolítal. ( ne vždy to co píše prodejce na svojem webu sedí, Petr použil 2článek lipol a D60 v křídle to po cca 2 měsících provozu neustála ) Ještě vzpomenu Bohuše Majerčíka, ten lítal s novým Steigeisnem. Je to jediná novinka, která se na soutěži objevila. Oproti původnímu se změnil půdorys křídla a profil. Pocitově nejde vyhodit jak původní "Steigy". Bude to chtít ještě chvíli polaborovat s nastavením.

Ke svému lítání. První den to bylo střídavě oblačno, ke všemu se mi podařilo trefit dráty a na svém novém Osirisovi jsem otevřel náběžku, naštěstí opravitelně. V neděli to bylo již jiné kafe. Dařilo se mi a s opravenou náběžkou Osiris chodil jak víno. Konečně jsem letos odjížděl ze závodů s dobrým pocitem, že jsem odevzdal maximum a maximum jsem si odvezl. Jsem zatím velmi spokojen se servi v křídle MKS D65K  tak se servem na výškovce JR285. Chodí absolutně bez vůlí a hlavně s velkou jistotou.

Nějaké fotky jsou na mém Picase.