O mě

Původní web jsem začal psát hlavně o mém velkém koníčku, RC modely kategorie tichého letu. Začínal jsem modelařit poměrně pozdě. Sice jsem v tom vyrůstal díky tátovi, ale nějak mě to nechytalo. Vše se obrátilo až když jsem začal blbnout z práce. Hledal jsem jak zaměstnat hlavu jinak.

Můj první rc model bylo auto od Tamiye, to mi ale začalo být velmi rychle málo. Ke všemu mi chyběl třetí rozměr. Prostudoval jsem chytré weby a pořídil „nádherný“ model polomakety větroně, vysílačku a elektroniku. Vše vzal pod paži a jel za taťkou. Se slovy, kdysi jsi lítal tak mě to pojď naučit. Pořídil jsem model, který je vhodný pro začátečníka tak to půjde samo. 🙂 No samo to nešlo, než jsem byl schopen aspoň trochu model ukočírovat ve vzduchu, nabral notně na váze. Samozřejmě se ukázalo, že absolutně není vhodný pro začátečníka. 

Ať to zkrátím, začínal jsem s lítáním na svahu. Postupně díky Františkovi Bayerovi a Petrovi Dvořákovi přešel na modely kategorie F3B. Po pár letech mě uchvátila kategorie F3K, které se k dnešnímu dni věnuji více jak 10 let. Postupně jsem ještě čichnul k větším polomaketám větroňů a létání aerovleků. Přišlo i pár motorových modelů, s kterými jsem většinou vlekal. Čichnul jsem i k splašeným motykám ( rc vrtulníkům ) a ke koptérám. Dnes jsem věrný modelům větroňů.

Jsem rád, že se taťka se mnou k modelářčině vrátil. Je fajn jej vidět, jak tomu zpětně propadl.

Na tomto novém webu budu psát i o svých dalších zálibách. Budou zde články o 3D lukostřelbě a ULL lítání. Časem možná i o něčem dalším.

Považuji se za majitele autorských práv ke všem (pokud není uvedeno jinak) materiálům publikovaným na těchto stránkách. Ostatní materiály a práva k nim jsou vlastněny jejich autory a jsou na mých stránkách publikovány s jejich výslovným svolením. Žádný text ani obrázky nemohou být použity v jiných publikacích či na internetu bez mého souhlasu. Děkuji za respektování těchto pravidel.

Marcel Králík, m.kralik(at)email.cz

2 komentáře

  1. Ahoj Marcel.
    Veľmi si ma potešil, že si znovu obnovil svoj web.
    Rád som sem chodieval načerpať inšpiráciu.
    Tak veľa tvorivých síl prajem pri prevádzkovaní tohto nového!

    Robo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *